ΝΕΑ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 1-2 Α.Σ. ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ

Με το δεξί ξεκίνησε η ομάδα μας τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Β´ ΕΠΣΑ!

Μια πολύ σημαντική νίκη εκτός έδρας απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο. Το σκορ άνοιξε ο Γιώργος Μπότης (13) ενώ ο Στράτος Αγγελόπουλος διπλασίασε τα γκολ της ομάδα μας πριν το ημίχρονο (44). Η ομάδα μας στάθηκε άτυχη στο 1ο ημίχρονο καθώς θα μπορούσε να πετύχει κι άλλο γκολ αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι έπειτα από την προσπάθεια του Ανταμ Φοϋρλα.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας προσπάθησε να διαχειριστεί την κατάσταση του αγώνα αφού έγιναν συνολικά 3 αναγκαστικές αλλαγές (Κυριφίδης, Μπότης, Σφακιωτάκης) και ο αντίπαλος ταυτόχρονα πίεσε περισσότερο με αποτέλεσμα να μειώσει το σκορ σε 1-2 (81) έπειτα από ένα μακρινό σουτ.

Η νίκη είναι αφιερωμένη στον προπονητή τερματοφυλάκων μας Παναγιώτη Γκαδόλο καθώς και στα παιδιά που αποχώρησαν τραυματίες!

Ευχαριστούμε την ομάδα Α.Ο.Αστέρας Ζωγράφου για την φιλοξενία!

ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βαγγέλης Γουτής): Λαχανάς, Ρίζας, Ξανθόπουλος, Καρακάσης, Εξηντάρης, Λιόλιος (70 Μπακέας), Τσιάκαλος, Σπάγης, Ρουσιτ (46 Καραμάνος), Τζοβάρας (70 Τσοχαντάρης), Γουρετζίδης (46 Μαυρής).

Α.Σ. ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Βασίλης Βόγλης): Τεννές Γ. ,Κολοβός, Κουρατόρας (65 Γκουντούβας), Σοιλές, Σφακιωτάκης (72 Στρέμπας), Τεννές Ε., Μπότης (65 Κλαυδιανός), Μωραϊτης, Φούρλας, Αγγελόπουλος, Κυριφίδης (7 λ.τρ. Λέκκας (72 Μελέτης)).