ΝΕΑ

Άμιλλα Περιστερίου 5-1 Α.Σ. Ιπποκράτης

Ήττα με μεγάλο σκορ για την ομάδα μας στον αγώνα κυπέλλου με την Άμιλλα Περιστερίου.

Η εμφάνιση της ομάδος μας στο πρώτο ημίχρονο ήταν ανάλογη των περιστάσεων με σωστή τακτική και συμπαγές άμυνα, μάλιστα φτάσαμε πολύ κοντά στο να προηγηθούμε στο 44΄, αλλά ο Μουράτης αστόχησε σε πέναλτι που κέρδισε ο Βαγγέλης Τεννές και στην συνέχεια της φάσης ο Γκέκας δεν κατάφερε να κερδίσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα σε δεύτερο χρόνο. Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας δεν μπήκε συγκεντρωμένα και στην 1η φάση δέχτηκε το γκολ μετά από σέντρα εντός περιοχής. Μόλις 7′ λεπτά αργότερα δεχθήκαμε και 2ο γκολ καθώς η απόκρουση του Τεννέ δεν ήταν αρκετή και ο αντίπαλος επιθετικός μπόρεσε και σκόραρε σε δεύτερο χρόνο. Τα 2 γρήγορα γκολ του αντιπάλου μέσα σε 7′ λεπτά είχαν σημαντική επίδραση στην ψυχολογία των ποδοσφαιριστών μας δείχνοντας να μην μπορούν να βγάλουν άμεσα αντίδραση. Αυτό το εκμεταλλεύτηκε η αντίπαλη ομάδα και σκόραρε και 3ο γκολ στο 60′ με δυνατό σουτ. Στο 74′ έγινε το 4-0 με κοντινό πλασέ μετά από γύρισμα εντός περιοχής. Στις λίγες στιγμές που η ομάδας μας κυκλοφόρησε σωστά την μπάλα στο 2ο ημίχρονο μπόρεσε και σκόραρε μετά από σέντρα του Ζευγουλά προς τον Μπαφέ, ο οποίος έκανε από κοντά το 4-1. Στο 86′ ο Γιώργος Τεννές έδιωξε εντυπωσιακά απευθείας φάουλ ώστε να μην γίνει το 5-1 αλλά αυτό έγινε τελικά λίγα λεπτά αργότερα με κοντινέ πλασέ του αντιπάλου το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.